Festivalist

Festival Zafa Fest on Kuressaares toimuv 4-päevane rahvusvaheline tantsufestival, mille raames tutvustatakse erinevaid idamaise tantsu stiile, pakutakse kahel õhtul põnevaid tantsukontserdi elamusi ning kutsutakse talvel Saaremaale puhkama.

Festivali sihtgrupiks on tantsijad saarelt, mujalt Eestist kui ka teistpoolt riigipiiri. Programm ja festivali passid on kokku pandud nii, et tegevust leiduks nii algajatele kui ka edasijõudnuile. Oma teadmisi tulevad jagama oma ala professionaalid, sealhulgas ka artistid välismaalt. Festivali raames toimub lisaks õhtustele üritustele ka kursused ja bootcamp (edasijõudnud tantsijatele). Lisaks soovitakse pakkuda uusi kogemusi ka kohalikele, sest festivali kavas on olemas algajatele sobilikud trennid. See on suurepärane võimalus proovida erinevaid stiile ning leida tulevikuks endalegi sobilik. 

Rahvusvahelisi tantsufestivale ei toimu Saaremaal just tihti, Zafa Festi eripäraks on ka toimumispaik. Eestis pole varem ükski idamaise tantsu festival toimunud hotellis, kus toimuvad nii kursused, õhtused üritused kui ka majutus ja toitlustus. Festivali koostööpartneriks on Saaremaa SPA Hotellid.


Festivali eellugu
Saare Hafla on alguse saanud 2011 aastal, mis ajaks oli Saaremaal tegutsemas juba mitmeid idamaise tantsu gruppe. Ning selleks, et tutvustada põhjalikumalt seda eksootilist kultuuri, kohalikele tantsijatele kui linnarahvale, otsustati korraldada esimene idamaine pidu ehk hafla. Ürituse õnnestumine esimesel korral andis julgust jätkata ning tänaseks on hafla toimunud juba viis korda Arensburg Lounge Muusas. Üritus on viie aasta vältel olnud pidevas arengus, tasapisi on lisatud haflale omaseid toite ja toiminguid. Igal aastal oleme kutsunud ka uusi professionaalseid tantsijaid väljaspoolt Saaremaad, et tutvustada idamaise tantsu erinevate stiilide tehnikaid ja hoida ürituse taset. Saare Hafla on hulgaliselt fänne kogunud mandril ja üritusel tantsijatest puudust ei ole olnud, olgugi, et sõit saarele on kulukam kui osalemine mandri üritustel, üheks ahvatluseks on ehk olnud ka mini-puhkus Kuressaares.


Saare Johara (kalliskivi) toimus esmakordselt 2013. aastal, see oli idamaisetele harrastajatele suunatud konkurss, mille pea-eesmärgiks oli anda uutele tantsijatele esmakordne esinemise ja võistlemiskogemus. Muidugi krooniti ka esimene Saare Johara. 

Peale pisikest pausi otsustati, et kui tulla tagasi, siis ikka suurelt! Ning 2016 aastal Saare Hafla ja Saare Johara üheskoos tulid tagasi ja ka uues kohas- a la carte restoran Nauticas. Ühe õhtu jooksul toimus nii palju, et järgmisel päeval kulus kõigile ära üks lõõgastav spa päev- õnneks toimuski üritus spa hotellis!
"Rohkem kursusi", "korralik afterparty", "võiks kesta kauem"... selline tagasiside andis ainult ühe võimaluse korraldajatele- teha esimene idamaine festival Saaremaal!