Kursused

Enamus kursustest toimuvad inglise keeles. Vajadusel võimaldavad korraldajad tantsu trennides eesti keelset tõlget.

“Egiptuse muusika interpretatsioon” BADRIYAH (Kesktase/edasijõudnud)

Klassikaline egiptuse muusika on iga idamaise tantsija aluseks. Antud kursusel õpime erinevaid instrumente tõlgendama (interpreteerima), jälgides tempot ja rütme samal ajal. Millal ütleb muusika, et kasutada  liikuvaid (“travelling”) samme ja millal tantsida kohapeal?

 

Loeng- “Journey through belly dance history” BADRIYAH (Avatud tase) 

(NB loeng toimub ainult inglise keeles)

Idamaise tantsu ajalugu on äärmiselt üllatav ja endiselt täis saladusi. Antud loeng viib meid läbi 19. ja 20.sajandi egiptuse tantsu- räägime ghawazee’st, awaleem’ist, tantsijate keelust 1834, kostüümide arengust, idamaiste tantsijate raskustest minevikus ja lõpuks tantsu kuldajastust.

 

“Kuldajastu idamaise tantsu tehnika ja kombinatsioonid” BADRIYAH (Avatud tase)

50ndate idamaine tants oli elegantne, voolav ja võluv. Antud kursusel õpime Samia Gamal’i tehnikat ning seome need kombinatsioonideks.

 

“Baladi kombinatsioonid” JELENA (Avatud tase)

Kursusel teeme tutvust baladiga - pehmus, naiselikkus, aksendid, voolav käte kasutamine ja palju muud. Õpime kauneid komponente ja kombinatsioone, mis tulevad kasuks baladi stiili tantsu loomisel.

 

“Teistmoodi sissejuhatus idamaisesse tantsu” JELENA (Avatud tase)

Läheneme kõhutantsu baastehnilistele liikumistele katsetades erinevaid muusika žanreid. Kursus sobib päris algajale kui ka kesktaseme tantsijale, kes soovib katsetada idamaist tantsu teistsugusel viisil.

 

“Käte tehnika” ELMIRA (Avatud tase)

Elmira tutvustab erinevaid harjutusi, et parendada käte tehnikat. Need harjutused tulevad erinevatest tantsustiilidest nagu näiteks ballet, hip-hop, flamenco jm. Kuidas kasutada käsi pöörete ajal ning kuidas käte tööd siduda emotsioonidega. Sellest saab sinu igapäevane käte trenn!

 

“Lavaline olek” ELMIRA (Kesktase/edasijõudnud)

Kursusel läbime peamised lava reeglid, alustades sellest, kuidas lavale siseneda. Lisaks räägib Elmira tüüpilisematest vigadest, mis tehakse konkursitel ning mida vaatab žürii esimesena. Kõige olulisem kursuse teema on aga- kuidas teha oma etteaste meeldejäävaks!

 

“IndOriental®” ELIZABETH MEDINA (Kesktase/edasijõudnud)

IndOriental® tants on Elizabeth Medina poolt välja töötatud tantsustiil. See stiil tuleneb konkreetsetest elementidest, mis on tuletatud India klassikalisest ja folkloristlikust “Mother dances” ning nende seosest orientali ja tribal tantsuga.

IndOriental® tants hõlmab keha isolatsiooni, tugevdab lihaseid ja aitab välja töötada peent žeste täis tehnikat, mis lisab meie liigutustele täpsust ja aitab meil parandada oma tehnika halbu harjumusi. See stiil on kahtlemata tõhus viis muuta oma tantsustiil elegantsemaks ning liigutused peenemaks, graatsilisemaks ja täpsemaks.

 

“The art of Hand Storytelling” ELIZABETH MEDINA (Avatud tase)

Me tantsime oma kätega. MUDRA on sümbolistlik, rituaalne väljendus viis, mis on seotud Hinduismiga. Sanskriti keeles tähendab see “žesti” või “märki”. Käte positsioonidel on omaette tähendus ning kursusel hakkame seda esitama kui jutuvestjad läbi kehakeele. Eelnev india tantsu kogemus pole oluline!

 

“Fellahi” SARA GUIRADO (Avatud tase)

Oled sa soovinud avastada idamaise tantsu juuri? Sara tutvustab fellahi põhisamme ning loob ilusa koreograafia, läbi mille saame aimdust egiptlaste hingeelust. Fellahi on lõbus ja eluline tantsustiil põhja Egiptusest, mis kajastab talunike igapäevaelu nagu näiteks põllu harimine ja vee kandmine.